Блог | Aspirator.bg - Кухненски аспиратори и уреди за вграждане

Как да изберем фурна за вграждане?

Как да изберем фурна за вграждане? - Перфектната фурна за вграждане притежава редица удобства: не заема много място, изолацията й е перфектна – нямате притеснения за стените на шкафа и се вентилира отдолу. На пазара можете да намерите модели с всякакви програми и екстри. Помислете добре имате ли нужда от толкова много екстри, а ние ще ви посочим основните, за които трябва да се замислите, защото наистина ще улеснят ежедневието ви и ще удължат живота на фурната.

            Най-полезното нещо за една фурна за вграждане е вентилаторът. Той се включва, когато тя работи. Грижи се температурата в цялата работна част на фурната да е еднаква. Това ви позволява да печете по-бързо на по-ниски обороти, без да е нужно да я включвате да загрява предварително. Така е почти невъзможно яденето да загори и можете да печете две ястия едновременно без да се притеснявате, че едното ще прегори, а другото ще остане сурово.

            Преди да купувате, проверете дали таймерът е само със светлинна сигнализация или има и звук. Препоръчваме ви да се спрете на втория вариант. Особено ако имате малки деца, с които се занимавате непрекъснато, звукът със сигурност е по-практичен. Дори и да се залисате с децата и да забравите вечерята, ще има какво да ви напомни за нея. Другият вариант е да изберете вградена фурна с таймер , който, след като изтече зададеното му време, се изключва сам.       

            По-високият клас вградени фурни имат програми за размразяване и затопляне. Според хранителните навици на вашето семейство, преценете дали имате нужда от тях. Същото се отнася и за термоиглата (нарича се още термосонда), с която разполагат. Какво представлява тя? Използва се при печене на големи парчета месо или цяло пиле. Поставя се вътре в месото. Другият й край се включва във фурната. Има зададена подходяща температура за всеки вид месо. Избирате тази, която ви трябва. Когато тя бъде достигната, иглата, отчита това и автоматично изключва фурната. Ако рядко готвите големи късове месо, може би ще решите, че тази функция излишно оскъпява уреда.

            Има едно нещо обаче, с което не бива да правите компромис – програмите за почистване.Можете да избирате между каталитично, водно почистване и пиролиза.

            Каталитичните панели изгарят или изпаряват пръските, които попадат върху тях. Така площта, която трябва да почистите, намалява драстично. Важното е да боравите с тях внимателно, за да не ги надраскате.

            При водното почистване се залага на нагряването на вода, която се изпарява. Парите размекват мазнините и така можете да почистите по-лесно. Този метод ви отваря най-много работа и всъщност, спокойно можете да се оправите и без него.

            Най-ефикасно е пиролитичното почистване. С пускането на тази програма вратата на фурната се блокира. Температурата вътре в нея стига до 500 градуса и всички мазнини и замърсявания се превръщат в прах, който трябва да съберете. Разбира се, фурните с тази почистваща програма са на по-висока цена.

            Ще трябва да решите също дали ще са ви необходими Push бутони или можете да минете и с обикновени. Това всъщност са бутоните, с които управлявате фурната. Когато не ги ползвате те са прибрани вътре в тялото на печката. Преди ползване трябва да ги натиснете, за да излязат от гнездата си. Предимството им е, че не се нагряват от горещия въздух и парата, които излизат от фурната, когато отворите вратата й. Така удължавате живота им.

 

            Каквото и да решите, непременно го съобразете с навиците на готвене и хранене във вашето семейство. Ако всеки ден готвите за много хора, сигурно за вас ще е важно да имате вградена фурна, в която можете да сложите 2 или 3 ястия едновременно. В този случай пиролитичното почистване би било огромно облекчение. Избирайте така , че да постигнете максимален баланс между цена и удобство.   

Share:

ОЩЕ НОВИНИ

Как да изберем хубава пералня ?

Как да изберем хубава пералня ? - Има различни начини за избор на пералня, но ние препоръчваме да се започва от размера на мястото, което е предвидено за уреда. Стандартните размери на пералните с предно зареждане са: височина 85 см, ширина 60 см, дълбочина 50 – 60 см. Пералните с горно зареждане са малко по-високи (90 см) но за сметка на това са по-тесни (40 см). Следващ критерии за избор може да е системата на отваряне, дали с люк отпред или с горно зареждане.

Виж още

Мощен , но тих аспиратор – мит или реалност ?

Мощен , но тих аспиратор – мит или реалност ?

Виж още

Различните типове аспиратори и как да изберем най-добрия за нас - доверете се на експерта в уредите за вграждане.

Видове аспиратори и препоръки за тяхната експоатация. Вашият нов аспиратор, мощен, хубав и луксозен, евтин или скъп, стенен, окачен, за вграждане или телескопичен аспиратор или ефективен абсорбатор – най-актуалните оферти ще намерите при нас на атрактивните цени.

Виж още

ПЛАСТМАСОВИ ТРЪБИ ЗА АСПИРАТОРИ

Пластмасови въздуховоди за аспиратори - технология и иновации (Naber®). Това не са просто PVC тръби, а тръби за аспирация от най-висок клас със специални крила против завихряне и турболенция.

Виж още

ЕНЕРГИЙНАТА ЕФЕКТИВНОСТ ИМА НОВ ЕТИКЕТ 17 ное 2021

Повече от 25 години енергийния етикет помага на потребителите в Европейския съюз да избират енергийно ефективни продукти. Бързото технологично развитие на пазара обаче налага осъвременяване на етикета и отпадане на смесената скала , включваща много плюсове („+“), така че потребителите лесно да могат да разграничават най- ефективните технологии от останалите продукти. През 2021 г. влиза в сила нова схема за енергийно етикетиране на електроуредите, благодарение на която се очаква да се постигнат общи икономии на електроенергия в размер на 38 TWh на година, което се равнява на годишното потребление на страна като Украйна.

Виж още